Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Jak urządzić pokój dla pierwszoklasisty – sprawdzone sposoby

Dekoracja do pokoju dziecka z mapą

Jak urządzić pokój dla pierwszoklasisty – połączenie dekoracji ściennej z funkcją edukacyjną

Pokój dla pierwszoklasisty – pójście do szkoły to przełom zarówno dla dziecka, jak i dla całej jego rodziny. Również pokój pierwszoklasisty – obok funkcji wypoczynkowych i rekreacyjnych – zaczyna spełniać jeszcze jedno zadanie: staje się miejscem, które musi sprzyjać także nauce. Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, jak stresujące bywa czasem odrabianie lekcji z dzieckiem.

Ważne jest więc aby jak najbardziej optymalnie zaplanować pokój dla pierwszoklasisty, aby w możliwie największym stopniu ułatwić dziecku (i sobie!) to zadanie. Oprócz podstawowego wyposażenia pokoju pierwszoklasisty, czyli biurka, wygodnego krzesła i regału na książki, warto zadbać również o ściany w królestwie początkującego ucznia.

W pokoju dla pierwszoklasisty doskonale sprawdzą się więc wszelkie dekoracje ścienne łączące funkcje zdobnicze z edukacyjnymi. Obrazy, plakaty lub fototapety stworzone specjalnie dla dzieci pozwalają wypełnić te zadania. Do takich dekoracji należą z pewnością grafiki mapami. Nowego typu pracach może się znaleźć wizerunek mapy świata, danego kontynentu lub kraju. Polecamy do pokoju pierwszoklasisty:

  • Plakaty edukacyjne
  • Obrazki z mapą świata
  • Naklejki ze zwierzakami

Zobacz polecaną dekoracje do pokoju pierwszoklasistyhttps://bajecznepokoje.pl/sklep/plakat-alfabet-zwierzaki/

Dekoracje łączące funkcje ozdobną z edukacyjną!

Alternatywą dla klasycznych grafik mogą być szablony malarskie. W pokoju dziecięcym lub młodzieżowym mapa będzie pełniła funkcję edukacyjną, utrwalając w najmłodszych wiedzę o układzie geograficznym świata. Ciekawym pomysłem na pokój dla pierwszoklasisty jest pomalowanie wraz z dziećmi każdego kontynentu na inny kolor, albo wyodrębnienie w analogiczny sposób poszczególnych krajów. Można też zaznaczyć na mapie miejsca, które udało się zwiedzić lub też wymarzone cele podróży.

Doskonałym pomysłem dla pierwszoklasisty są też wszelkie dekoracje z napisami, począwszy od takich, na których znalazły się fantazyjnie wykaligrafowane abecadła, a skończywszy na hasłach z cytatami i sentencjami. Wesołe teksty rozbawią, a poważnie sentencje skłonią dzieci do refleksji nad światem.

Współczesne prace stworzone z myślą o dzieciach imponują różnorodnością jeśli chodzi o tematykę, wzornictwo, kolorystykę i rodzaje technik artystycznych, jakimi zostały stworzone. Wszystkie ozdoby łączy najwyższa jakość wykonania i trwałość materiałów, na których powstały nadruki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *