Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym – jak go urządzić?

Tapeta z mapą

Pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym – świetnie sprawdzą się dekoracje edukacyjne

Wiek szkolny łączy się z rewolucją w życiu dziewczynki i całej jej rodziny. To niełatwy etap, który wiąże się z nowymi obowiązkami, które pojawiają się w życiu każdego dziecka. Aranżując pokój dziewczynki w wieku szkolnym, trzeba pamiętać o wydzieleniu w nim strefy na naukę. Do udekorowania tej części królestwa uczennicy doskonale nadają się ozdoby łączące funkcje estetyczne z edukacyjnymi.

Przykładem tego typu grafik do pokoju dziewczynki w wieku szkolnym mogą być plakaty, obrazy albo tapety z mapami świata. To takie dopełnienie wystrojów wnętrz, które na ogół podoba się zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Współczesne grafiki z tej kategorii łączą bowiem w sobie pogodną i interesującą formę z prostym i trafiającym do dziecięcej wyobraźni przekazem informacyjnym.

Dzięki temu dzieci w sposób naturalny utrwalają sobie wiadomości o świecie, zyskując przy tym ciekawą dekorację do swojego pokoju, do pomieszczenia w klasie lub bibliotece. Polecamy do pokoju dziewczynki w wieku szkolnym:

  • Plakat z tabliczką mnożenia
  • Obrazy z mapą świata
  • Dekoracje z alfabetem

Tutaj możesz zobaczyć zaprojektowane przez najlepszych, polskich projektantów dekoracje do pokoju dla dziewczynki w wieku szkolnym: https://bajecznepokoje.pl/kategoria-produktu/do-szkoly/

Dekoracje patriotyczne nakłonią dziecko do nauki o historii Polski

Do edukacyjnej kategorii można zaliczyć także grafiki z wydrukowanymi ważnymi datami z historii Polski, lub z symbolami patriotycznymi. Znak „Polski Walczącej” albo rysunek ze słynnym niedźwiedziem Wojtkiem – maskotką Armii Andersa, sprowokują dzieci do zadawania pytań na temat przeszłości Polski i sprawią, że łatwiej im będzie zrozumieć niektóre wydarzenia z historii naszego kraju.

Pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym – powieszenie na ścianie w pokoju dziewczynki albo nastolatki dekoracji z ciekawą grafiką, reprodukcją malarską bądź inspirującym lub żartobliwym napisem, w prosty sposób rozwiąże kwestię udekorowania tego pomieszczenia.

Spośród propozycji dekoracji ściennych przeznaczonych do pokojów dziewczynek znajdziemy zarówno takie, które wydrukowano na wysokogatunkowym płótnie, na papierze plakatowym, jak również w formie naklejek. Ta ostatnia opcja pozwala na kilkakrotne zmienianie miejsca grafik poprzez odklejanie i ponowna naklejanie na wybraną powierzchnię.

Dobrym pomysłem jest też oprawienie klasycznych grafik w odpowiednio dobrane ramy. Wydruki charakteryzuje wysoka jakość wykonania, soczyste kolory i różnorodność, jeśli chodzi o wzory i rozmiary dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *