Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Mały pokój ucznia – czyli dekoracje ścienne z elementem edukacyjnym

Plakat turkusowe litery

Mały pokój ucznia – ozdoby ścienne, które pełnią funkcje dekoracyjną oraz edukacyjna

Mały pokój ucznia – choćby najmniejszy, musi charakteryzować się jasnym wydzieleniem przestrzeni do zabawy, wypoczynku i nauki. Oprócz funkcjonalności, powinien także być utrzymany w jasnej, przejrzystej kolorystyce, która optycznie powiększy królestwo dziecka. W sukurs mogą nam przyjść rozmaite ozdoby ścienne, które z powodzeniem uzupełnią aranżacje małych uczniowskich pokoi.

Edukacyjne dekoracje dla dzieci to dopełnienie wystrojów małego pokoiku ucznia, które na ogół podoba się zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Współczesne grafiki z tej kategorii łączą bowiem w sobie pogodną i interesującą formę z prostym i trafiającym do dziecięcej wyobraźni przekazem informacyjnym. Dzięki temu dzieci w sposób naturalny utrwalają sobie wiadomości o świecie, zyskując przy tym ciekawą dekorację do swojego pokoju, do pomieszczenia w klasie lub bibliotece.

Do pokoju ucznia można zaliczyć także grafiki z wydrukowanymi ważnymi datami z historii Polski, lub z symbolami patriotycznymi. Znak „Polski Walczącej” albo rysunek ze słynnym niedźwiedziem Wojtkiem – maskotką Armii Andersa, sprowokują dzieci do zadawania pytań na temat przeszłości Polski i sprawią, że łatwiej im będzie zrozumieć niektóre wydarzenia z historii naszego kraju. Polecamy dekoracje do małego pokoju ucznia:

  • patriotyczne
  • z tabliczką mnożenia
  • z alabetem

Tutaj zobaczysz naszą kolekcję dekoracji stworzoną do małego pokoju uczniahttps://bajecznepokoje.pl/kategoria-produktu/dla-ucznia/

Wprowadź do pokoiku dziecka element sztuki

Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do pokoju ucznia elementów historii sztuki pod postacią plakatów z reprodukcjami najsłynniejszych dzieł światowego malarstwa. Oswajane z wartościowymi obrazami od najmłodszych lat, nasze dzieci mogą wykształcić w sobie zmysł estetyczny, a obrazy rozbudzą w nich miłość do sztuki.

W pokoju małego ucznia funkcję edukacyjną będą pełniły również wydrukowane na plakatach mapy świata lub naszego kraju. U najmłodszych z powodzeniem utrwalą one wiedzę o układzie geograficznym świata, zaś u starszych dzieci będą stanowiły atrakcyjną dekorację pokoju.

Ten rodzaj plakatów sprawdzi się również jako ozdoba ściany w szkole lub przedszkolu. Różnorodność tematyki, wzornictwa i kolorystyki sprawia, że każdy rodzic lub nauczyciel może wybrać do pokoju ucznia lub klasy w szkole grafiki, które z powodzeniem będą łączyć funkcje dekoratorskie z edukacyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *