🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Inne prezenty

Święta za pasem i dla zdecydowanej większości dzieci – nie ma co ukrywać – creme de la creme całego zamieszania są prezenty, które w wieczór wigilijny przynosi ubrany na czerwono facet z długą brodą. Kolejne zabawki, gadżety elektroniczne, ubrania albo słodycze to najczęściej znajdowane przez dzieci upominki pod choinką. Tymczasem pokoje maluchów i nastolatków wręcz toną w nadmiarze zabawek i większość rodziców najchętniej pozbyłaby się raczej części tych rzeczy zamiast wchodzić w spółkę z Mikołajem i dodawać do tej puli jeszcze większą ilość przedmiotów.

Jest pewne rozwiązanie, które może stanowić złoty środek, mianowicie zainwestowanie w podarunki niematerialne dla dzieci. Korzyści z tego typu niespodzianek są wieloaspektowe, poczynając od tego, że nie powielamy standardowego corocznego wzorca prezentowego, a kończąc na tym, że upominek pod postacią obietnicy dobrej zabawy dłużej pozostanie w pamięci maluchów. ‚

Pomysłów, jeśli chodzi o niematerialne prezenty jest bez liku. Doskonałą propozycją może być kunsztownie zapakowany bilet na jakieś wydarzenie kulturalne. Kino, teatr, koncert, wstęp do sali zabaw – dla każdego dziecka w zależności od wieku i zainteresowań można wybrać odpowiednią niespodziankę. Dla dzieci zainteresowanych aktywnością fizyczną dobrym upominkiem może być karnet na basen albo inne wybrane zajęcia sportowe. O wymiernych korzyściach tego typu niespodzianki dla zdrowia i ogólnego samopoczucia dzieci nie trzeba się rozpisywać.

Inną propozycją na wyjątkowy prezent może być oprawienie w ramki rodzinnego zdjęcia, fotografii upamiętniającej jakieś wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka, albo wizerunku jego najlepszych przyjaciół. Możemy też wybrać inną opcję i wyeksponować w ramie wybraną pracę wykonaną rączkami naszego dziecka lub też dyplom za jego osiągnięcia. Popularnym prezentem w ostatnich latach są kalendarze z wydrukowanymi fotografiami, albo książeczki-albumy, które będą stanowiły na długie lata wyjątkową pamiątkę dla młodego człowieka.

 

Czasem najprostsze pomysły są najbardziej trafione. Do takich należy na przykład zorganizowanie w domu „nocowanki” dla przyjaciela/przyjaciół naszego dziecka. Zapewnienie maluchom interesujących atrakcji na taki wyjątkowy wieczór/noc będzie dla nich z całą pewnością nie lada gratką. Jest jeszcze propozycja dla „twardzieli”, to znaczy „twardzielem” musi być tu rodzic (a to nowina!). Otóż w ramach prezentu, można dziecku ofiarować jeden dzień…od początku do końca zaplanowany tylko i wyłącznie przez samo dziecię.

Musimy być wtedy przygotowani na wszelkie możliwe kombinacje, nawet najbardziej niesamowite. Oczywiście granicę stanowi bezpieczeństwo, zdrowy rozsądek, no i koszty, a poza tym hulaj dusza piekła nie ma! Czyż może być lepszy prezent dla małego człowieka? Tego typu nietypowe upominki dla nielatów można opisać w prostych słowach na ozdobnych kartkach i umieścić w kopertach pod choinką.

Oryginalne niespodzianki od Mikołaja wymagają nieco więcej zaangażowania z naszej strony niż dostępne w sklepach „gotowce”. Ale ich wartość jest też o wiele większa i z pewnością tego typu podarunki sprawią, że dzieciaki zapamiętają je na dłużej.
Choć nie jest to łatwe i być może nasza misja zakończy się fiaskiem, dobrze byłoby podjąć próbę nadania świętom Bożego Narodzenia wymiaru duchowego w oczach naszych dzieci. W ich sercach zadzieje się wtedy znacznie większa magia, niż ta, którą odnajdują pod choinką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *