20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka – zainspiruj się

obrazek z uroczym misiem i alfabetem

Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka – duży wybór wzorów i motywów

Trzy lata to neuralgiczny wiek w życiu każdego dziecka, jak również jego rodziców. Maluch idzie do przedszkola i jego świat, ograniczający się do tej pory głównie do domowych pieleszy, rozszerza się nagle o nowych kolegów, opiekunki, nieznane zabawy, jak również obowiązki. Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka nie muszą pełnić wyłącznie funkcji dekoracyjnej ale również edukacyjną.

Pojawia się także pierwszy bunt i pierwsze skonkretyzowane upodobania, które przekładają się na wygląd pokojów szkrabów. Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka stworzone z myślą o dekorowaniu przestrzeni dziecięcych, do doskonała metoda, aby dodać ich królestwom wyjątkowego charakteru.

Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka z jednej strony powinny być utrzymane w jasnej, żywej kolorystyce, a z drugiej nawiązywać do znanych dzieciom motywów z ulubionych książek lub filmów. Osobną kategorię nowoczesnych dekoracji na ściany przeznaczonych dla dzieci, stanowią dekoracje, łączące w sobie funkcje estetyczne z edukacyjnymi. Do tego typu ozdób możemy zaliczyć na przykład prace z ozdobnie nakreślonymi literami alfabetu, które pozwolą najmłodszym w naturalny sposób poznać wszystkie literki. Polecamy:

  • Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka z liczbami
  • Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka ze zwierzakami
  • Dekoracje na ścianę do pokoju trzylatka z grafiką

Zobacz polecaną dekoracją dla dziecka: https://bajecznepokoje.pl/sklep/plakat-alfabet-zwierzaki/

Dekoracje edukacyjne to świetny pomysł!

W dekoracjach na ścianę do pokoju trzylatka, charakter edukacyjny mają również grafiki przedstawiające mapy, dzięki którym starsze dzieci będą zaznajamiać się z geograficznym położeniem kontynentów i państw.

Ponieważ dzieci mają niezwykle rozbudowaną wyobraźnię, do ich pokoi doskonale będą nadawały się niektóre obrazy z abstrakcjami, jak również takie, które zostały wydrukowane na kilku częściach, tworzących jedną całość. Dyptyki, tryptyki i układy kaskadowe z pewnością zainteresują najmłodszych, szczególnie, jeśli będą przedstawiały ich ulubione motywy bajkowe.

Różnorodność wzorów i kolorystyki w dekoracjach na ścianę dla dzieci, jak również rodzajów ozdób ściennych sprawia, że każdy znajdzie taki obraz, plakat, naklejkę albo fototapetę, która będzie odpowiadała pasjom i osobowości danego dziecka. Dodatkowym atutem obrazu albo plakatu do pokoju dziecka może być odpowiednio dobrana rama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *